četvrtak, 18. lipnja 2020.
četvrtak, 18. lipnja 2020.

Svečano uručenje ugovora Zaželi faza II

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković, ministar rada i mirovinskoga sustava Josip Aladrović i ravnatelj Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Ante Lončar dodijelili su u četvrtak, 18. lipnja 2020. u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici, dio od 106 novih ugovora vrijednih više od 192 milijuna kuna za drugu fazu poziva „Zaželi – program zapošljavanja žena“ u okviru kojega će se zaposliti 2.117 žena koje će brinuti o gotovo 13 tisuća starijih i nemoćnih osoba.

Među njima je i Grad Županja kojemu je odobren maksimalni iznos prihvatljivih troškova uz stopostotno sufinanciranje u iznosu od 5.100.091,00 kuna. Projekt će trajati 15 mjeseci. Zaposlit će se 58 žena s područja Grada Županje koje će se 12 mjeseci brinuti o najmanje 348 starijih osoba i osoba u nepovoljnom položaju. Uz pružanje usluga pomoći starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju, 12 žena pripadnica ranjivih skupina također će proći edukaciju koja će unaprijediti njihov radni potencijal te pomoći pri kasnijem uključivanju na tržište rada. Partneri u provedbi projekta su Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Vinkovci i Centar za socijalnu skrb Županja.