1. prosinca 2017.
1. prosinca 2017.

Potpisivanje Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava

Grad Županja prvi u Hrvatskoj potpisao Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava u sklopu projekta Zaželi

   Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković i ministar rada i mirovinskog sustava Marko Pavić uručili su prve Ugovore o dodjeli bespovratnih sredstava u sklopu programa zapošljavanja žena „Zaželi“ za prve projektne prijave čija je vrijednost veća od 143,5 milijuna kuna.

   Među njima je i Grad Županja, koji je prvi izradio i predao projektnu prijavu. Odobren mu je maksimalni iznos prihvatljivih troškova i stopostotno financiranje od 6.758.096,45 kuna. Projekt će trajati 30 mjeseci. Zaposlit će 50 žena s područja Grada Županje koje će se 24 mjeseca brinuti o najmanje 200 starijih i nemoćnih osoba. Osim njih, Grad Županja zaposlit će voditelja projekta i koordinatora žena. Uz pružanje usluga pomoći starijim i nemoćnim osobama , 50 žena pripadnica ranjivih skupina također će proći edukaciju koja će unaprijediti njihov radni potencijal te pomoći pri kasnijem uključivanju na tržište rada. Partneri u provedbi projekta su Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Vinkovci i Centar za socijalnu skrb Županja.