POZIVNICA - PREMIJERA FILMA

Posebno je impresivna snimka Tijelovske procesija sa scenom blagoslova  Kapelice  Srca Isusova kod  Save te šokačkog kola koje se igralo poslije  sv. mise ili procesije  pored kapelice, a davnih dana vjerojatno i pred starom drvenom crkvom kod Save, gdje se održavala i  misa za krajišnike i  graničare.  U filmu ćemo vidjeti  staru Županju zabilježenu na starim kartama iz 18 stoljeća,  na fotografijama i  razglednicama, a sve uz  evociranje uspomena na život  u 11 . županjskoj kompaniji. U filmu se  mogu vidjeti i nove snimke Serežana na konjima, kod Poloja  te igrane scene: krađa djevojke na šokačkom stanu,   krijumčarenja na granici, kaštigovanje sa uzbudljivim i impresivnim scenama podizanja uzbune i paljenje mašala kod čardaka. Sve scene odvojene su  prekrasnim snimcima naše lijepe rijeke Save kod Županje  koju su opjevali mnogi županjski pjesnici, a kod koje će se u nedjelju 22. kolovoza( u parku Muzeja) održati Premijera dokumentarno- igranog filma „ Kod konjarskih vatri“ .

Muzej i Konjogojska udruga priređuje zanimljiv program u kojemu će sudjelovati Prva pjevačka konjica Sinđir i dječja skupina KUU Tomislav  sa igrokazom Oj Županjo bogata i slavna.

Ulaz na premijeru je besplatan, a poslije premijere očekuje vas i  prigodni domjenak.

Dođite u Muzej, u predvečerje kako bi  proslavili Dan grada i blagdan Župe,  u posebnom ugođaju konjarskih vatri.

Radosno Vas očekuje Muzej i Konjogojska udruga Stari graničar“