Gotovo u svim hrvatskim gradovima ljetno razdoblje koristi se za obavljanje poslova na uređenju frekventnih gradskih lokacija.

U Županji se radi na obnovi ceste u središtu grada. Njome će se povezati ulica Franje Račkog s Velikim krajem. I dok neki građani negoduju zbog toga tvrdeći da se time ništa neće dobiti, gradske vlasti kažu da će se na taj način prometno rasteretiti gradsko središte. Investicija je vrijedna 1.200.000 kuna. Od toga je 450.000 kuna osigurano je iz Ministarstva regionalnog razvoja, a preostali iznos osigurat će gradski proračun.

U pregovorima smo i za investiciju vezanu uz izmjenu vodovodnih cijevi u ulicama Matije Gupca, Stjepana Grubera i Vladimira Nazora ”tešku” oko 9.000.000 kuna – najavio je županjski gradonačelnik Davor Miličević.

Najavljeno je i uređenje staza, dvorane kina Mladost, nogostupa kod škole i dječjeg vrtića u Kratkoj ulici i naselju Obla.